Czym różni się doradca kredytowy od eksperta finansowego?

Data dodania: 2021/09/08

Starając się o kredyt hipoteczny czy gotówkowy warto zwrócić się o pomoc do osoby, która na co dzień zajmuję się sprawami kredytowymi. W końcu tutaj rozmawiamy o naszych finansach, o które należy prawidłowo zadbać, aby zaciągnięcie kredytu nie było dla nas powodem do kłopotów finansowych. W związku z tym, chcąc skorzystać z pomocy profesjonalisty w tej dziedzinie, swoje kroki możemy skierować do doradcy kredytowego lub eksperta finansowego. Podjęcie decyzji o współpracy z doradcą kredytowym lub ekspertem finansowym z pewnością pozwoli nam na podjęcie świadomej decyzji o kredycie czy pożyczce. Czym zatem różni się doradca kredytowy od eksperta finansowego?  

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba niepowiązana z żadnymi instytucjami finansowymi oraz nie nawiązująca z nimi żadnej współpracy. Co więcej, doradca kredytowy jest od tych instytucji niezależny. Dlatego też, za konsultacje z doradcą kredytowym musimy zapłacić. Czym zajmuje się doradca kredytowy? Przede wszystkim, doradca kredytowy pomoże nam przy wyborze najlepszego produktu finansowego oraz przybliży zasady jego udzielenia. Oprócz tego, okaże wsparcie podczas wnioskowania, spełnienia wszelkich formalności oraz uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Dodatkowo, możemy także u doradcy kredytowego znaleźć pomoc odnośnie spłaty poszczególnych form kredytów i pożyczek. Doradca kredytowy oferuje swoje usługi zarówno osobą fizycznym, jak i przedsiębiorcom, a także dla osób, które pragną otworzyć własną działalność.

Kim jest ekspert finansowy?

Ekspert finansowy to osoba, która nawiązała współprace z instytucjami finansowymi udzielającymi kredytów i pożyczek. Taka osoba może być zatrudniona w firmie pośrednictwa kredytowego, jak również posiadać własną działalność. W tym przypadku, pomoc eksperta finansowego jest bezpłatna, a swoje wynagrodzenie otrzymuje jako prowizję z banku, w którym zostanie zaciągnięty przez nas kredyt czy pożyczka. Ponadto, ekspert finansowy daje każdemu klientowi formularz informacyjny zawierający informacje z jakimi bankami podjął współpracę. Jaką pomoc może zaoferować nam ekspert finansowy? Z pewnością możemy liczyć na dokładną analizę naszej sytuacji finansowej, dzięki której ekspert finansowy będzie wiedział jakie są nasze możliwości w kwestii starania się o dodatkowe środki finansowe. Przez co, przedstawi najbardziej korzystną dla nas ofertę finansowania zgodnie z naszymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Co więcej, udzieli nam także wskazówek mogących przyczynić się do zwiększenia zdolności kredytowej. U eksperta finansowego możemy również liczyć na pomoc w skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz objaśnienie niezrozumiałych zapisów umowy kredytowej. Z pomocy eksperta finansowego może skorzystać niemal każda osoba dorosła, nawet cudzoziemiec czy osoba zarabiająca w innej walucie.

Podsumowanie

Podsumowując, wiedząc jakie są główne różnice między doradcą kredytowym a ekspertem finansowym łatwiej będzie podjąć nam decyzję w przypadku pomocy związanej z pozyskaniem dodatkowego finansowania. Mając na uwadze dobro naszych finansów nie obawiajmy skorzystać się z usług doradcy kredytowego czy eksperta finansowego. Świadome podjęcie decyzji o kredycie czy pożyczce z pewnością zaoszczędzi nam sporo stresu i nieporozumień.

wstecz