Faktoring

Co to jest faktoring?

Oferując swoim klientom wydłużone terminy płatności, możemy doświadczyć zatorów płatniczych. Dlatego też, aby uniknąć takich sytuacji możemy skorzystać z usługi faktoringu, która niesie za sobą wiele korzyści. Za sprawą faktoringu poprawiamy płynność finansową firmy oraz mamy zapewnione środki na prowadzenie działalności. Faktoring pozwala na ekspresowe otrzymanie środków finansowych, gdyż faktor wypłaca należności praktycznie w dniu przekazania faktury przez przedsiębiorcę. Przez co, w szybki sposób możemy uregulować faktury od naszych dostawców czy przeznaczyć otrzymaną gotówkę na dowolny cel związany z naszą działalnością.

Na czym polega faktoring?

Faktoring polega na wykupie przez faktora faktur od przedsiębiorcy. Faktor po otrzymaniu faktur wypłaca przedsiębiorcy środki na jego konto, zaś kontrahent jest zobowiązany uregulować fakturę względem faktora. W zależności jaki rodzaj faktoringu wybierzemy, nasz kontrahent może dowiedzieć się od razu o cesji należności lub nie otrzymać takiej informacji. Aby skorzystać z faktoringu, faktury muszą zostać przekazane do faktora przed terminem płatności. Przedsiębiorca korzystając z takiego rozwiązania nie musi oczekiwać na należne środki aż do terminu określonego na fakturze. Pieniądze za przekazane faktury są wypłacane przez faktora od ręki. Bez wątpienia faktoring to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zwiększyć efektywność biznesową.

Faktoring sposobem na efektywne zarządzanie

Zastanawiając się czy usługa faktoringu jest odpowiednia dla naszej firmy, warto skonsultować się z ekspertem finansowym. Profesjonalny ekspert finansowy przeanalizuje sytuację firmową, aby sprawdzić czy usługa faktoringu jest odpowiednim rozwiązaniem. Dlatego też, aby zadbać o Państwa biznes szczegółowo przekalkuluje wszystkie za i przeciw takiej możliwości. Ponadto, pomogę Państwu skompletować dokumenty wymagane przez faktora, aby w szybkim czasie mogli Państwo otrzymać należności za przekazane faktury. Korzystając z moich usług mają Państwo gwarancję bezpiecznej transakcji. W celu szczegółowych informacji, zapraszam do kontaktu.