Kredyt refinansowy

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Wzięcie kredytu hipotecznego na kilkanaście, a nawet na kilkadziesiąt lat może wiązać się z wieloma zmianami na rynku finansowym. Biorąc kredyt hipoteczny czy gotówkowy mało osób wie, że może starać się o jego refinansowanie. Często myślimy, że aktualnie uruchomiony kredyt jest najlepszą opcją dla nas, a w rzeczywistości można znaleźć lepszą ofertę. Dlatego też, warto rozważyć możliwość refinansowania obecnego kredytu. W takiej sytuacji najlepiej wybrać się do profesjonalnego doradcy finansowego, który oceni czy możemy skorzystać z refundacji kredytu.

Czym jest refinansowanie kredytu?

Czasem klienci myślą, że kredyt refinansowany jest odpowiednikiem kredytu konsolidacyjnego. Jednak kredyt refinansowany, a kredyt konsolidacyjny to dwie różne kwestie. Przy refinansowaniu kredytu możemy przenieść nasze zobowiązania do innego banku. Oznacza to, że możemy skorzystać z atrakcyjniejszej oferty innej instytucji finansowej. Nie jesteśmy związani z jednym bankiem na cały okres trwania umowy. Refinansowanie kredytu hipotecznego lub gotówkowego ma na celu obniżenie odsetek, które klient płaci przy obecnej ofercie kredytowej. Co więcej, dzięki refinansowaniu kredytu możemy nie tylko obniżyć obecne odsetki, ale także mamy możliwość ze zrezygnowania z dodatkowych produktów, za które nie chcemy płacić. Za sprawą kredytu refinansowanego możemy zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na danym kredycie.

Pomoc profesjonalnego eksperta finansowego

Aby wybrać jak najlepszą opcję przy wyborze kredytu refinansowanego należy udać się do profesjonalnego eksperta finansowego. Głównym zadaniem eksperta finansowego przy procesie kredytu refinansowego jest analiza Państwa obecnego kredytu i próba znalezienia tańszej oferty. Celem eksperta finansowego jest jak najlepsze dopasowanie aktualnych ofert z wielu banków do Państwa potrzeb. To właśnie za sprawą kredytu refinansowego możemy wybierać spośród wielu ofert. Jeśli są Państwo zainteresowani kredytem refinansowym, to zapraszamy do kontaktu. Z miłą chęcią udzielimy Państwu szczegółowych informacji i odpowiemy na pytania.