Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny - czym jest i kto może dostać?

Spełnienie marzenia o nowym miejscu zamieszkania wiążę się z dużym nakładem finansowym. Dlatego też, wzięcie kredytu hipotecznego umożliwia Państwu zrealizowanie zakupu mieszkania, domu czy działki budowlanej. Kredyt hipoteczny jest długoterminowym kredytem, a warunkiem jego otrzymania jest między innymi zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Co więcej, nie tylko zabezpieczenie na nieruchomości jest obowiązkowe. Bank wymaga także spełnienia innych wymogów takich jak wkład własny, odpowiednią zdolność kredytową czy też zakup dodatkowych produktów oferowanych przez bank. Ponadto, muszą Państwo posiadać należyte dokumenty, potwierdzające zatrudnienie. Z tego też powodu, nie każdy otrzymuje kredyt hipoteczny. Banki bardzo dokładnie sprawdzają pożyczkobiorcę zanim otrzyma pozytywną decyzję kredytową. Jednak przy skorzystaniu z pomocy eksperta finansowego można odpowiednio przygotować się do procesu starania się o kredyt hipoteczny, aby szanse na jego otrzymanie były jak największe.

Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny zawsze udzielany jest na konkretnie określony przez klienta cel. Jak sama nazwa wskazuje musi być to hipoteka, aby bank dokonał wpisu w księdze wieczystej o zabezpieczeniu na danej nieruchomości. Celem, na który chcemy przeznaczyć kredyt hipoteczny może być:

  • zakup mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego,
  • zakup domu z rynku pierwotnego i wtórnego,
  • zakup działki budowlanej,
  • budowa domu,
  • remont bądź adaptacja nieruchomości.

Pomoc eksperta finansowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny

Planując budowę domu czy zakup mieszkania musimy liczyć się z sporymi kosztami. Możliwość wzięcia kredytu hipotecznego może być dla nas świetnym rozwiązaniem, aby zrealizować marzenie o nowych czterech kątach. Staranie się o kredyt hipoteczny wiążę się z wypełnieniem wielu różnych dokumentów. Jako ekspert finansowy pomogę Państwu przejść przez proces starania się o kredyt hipoteczny krok po kroku, ograniczając uzupełnienie przez Państwa dokumentów do niezbędnego minimum. Razem skompletujemy wszystkie formalności potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny. Spośród wielu ofert wybierzemy najbardziej korzystną, dopasowaną do Państwa sytuacji i oczekiwań. Możemy wybierać wśród kredytów o stałej i zmiennej racie czy też na różny okres czasu. Z tego względu, warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, który przybliży wszystkie wady i zalety danego rozwiązania. Serdecznie zapraszam do kontaktu. Z miłą chęcią udzielę Państwu szczegółowych informacji związanych z kredytem hipotecznym.