Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Pożyczka hipoteczna zdecydowanie różni się od kredytu hipotecznego, choć niektórzy mylą ze sobą te dwa produkty finansowe. Być może dlatego, że w obu przypadkach bank zabezpiecza się na nieruchomości, wpisując się w czwartym dziale księgi wieczystej. Główną różnicą pomiędzy pożyczką hipoteczną, a kredytem jest cel, na który przekażemy uzyskane środki. W kredycie hipotecznym środki finansowe są przeznaczane na zakup danej nieruchomości. Zaś w pożyczce hipotecznej otrzymane pieniądze możemy wykorzystać na dowolny cel. Zatem, jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych środków bez ujawniania ich przeznaczenia. Ponadto, może okazać się korzystnym rozwiązaniem w przypadku konsolidacji innych zobowiązań.

Kto może skorzystać z pożyczki hipotecznej?

Z możliwości wzięcia pożyczki hipotecznej mogą skorzystać osoby, które posiadają nieruchomość na własność. Co więcej, nieruchomość nie może być obciążona innymi zobowiązaniami. Bank na podstawie wartości rynkowej nieruchomości, będącej przedmiotem zabezpieczenia oblicza kwotę pożyczki. Zazwyczaj wysokość pozyskanych z pożyczki środków nie przekracza 70% wartości wycenionej nieruchomości. Za sprawą pożyczki hipotecznej możemy uzyskać większą kwotę, niż w przypadku kredytu gotówkowego, którego zdolność w dużej mierze zależy od wysokości comiesięcznych dochodów. Oczywiście, tak jak w przypadku pozostałych pożyczek czy kredytów, musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową, aby skorzystać z pożyczki hipotecznej.

Postaw na profesjonalnego eksperta finansowego

Zanim zdecydujemy się na wnioskowanie o pożyczkę hipoteczną, warto wcześniej odwiedzić placówkę profesjonalnego eksperta finansowego. Pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości oraz dobierze najlepszą dla nas ofertę. Przede wszystkim, sprawdzi naszą zdolność kredytową i krok po kroku przeprowadzi przez cały proces ubiegania się o pożyczkę hipoteczną. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o pożyczce hipotecznej, zapraszam do kontaktu. Jako profesjonalny ekspert finansowy mają Państwo gwarancję korzystania z usług najwyższej jakości.