Leasing konsumencki

Leasing konsumencki dla osób prywatnych

Choć do niedawna leasing konsumencki był przeznaczony wyłącznie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, dziś mogą z niego skorzystać również osoby prywatne. Najczęściej umowa leasingu konsumenckiego jest zawierana w celu nabycia nowego samochodu. Leasingodawca udostępnia leasingobiorcy wskazany przez niego samochód, a korzystający ma obowiązek regulować comiesięczne raty leasingowe. W przypadku leasingu konsumenckiego przez cały okres trwania umowy, wynajmowany pojazd jest własnością leasingodawcy. Końcem trwania umowy istnieje możliwość wykupu wynajmowanego pojazdu, bądź skorzystania z nowej oferty leasingowej.

Jakie warunki muszę spełnić, aby skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Osoba fizyczna pragnąca skorzystać z leasingu konsumenckiego musi spełnić kilka warunków. Jednakże w przypadku leasingu konsumenckiego procedura weryfikacji klienta jest uproszczona i nie wymaga się dużej ilości dokumentów, tak jak w przypadku kredytu. Aby wnioskować o leasing konsumencki wystarczy posiadać dowód osobisty, wniosek o udzielenie leasingu oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Atutem leasingu konsumenckiego jest z pewnością brak wpływu na zdolność kredytową leasingobiorcy. 

Leasing konsumencki - pomoc eksperta finansowego

W Polsce leasing konsumencki nie jest jeszcze tak popularny jak w krajach Europy Zachodniej. Dlatego też, zastanawiając się nad takim rozwiązaniem warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Rolą eksperta finansowego podczas starania się o leasing konsumencki jest przede wszystkim analiza Państwa potrzeb i możliwości. Podczas całego procesu weryfikacji jestem do Państwa dyspozycji i pomogę w przygotowaniu wniosku o udzielenie leasingu oraz innych wymaganych dokumentów. Dodatkowo, szczegółowo objaśnię zasady udzielenia leasingu oraz spłat raty leasingowych. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o leasingu konsumenckim zapraszam do kontaktu. Z miłą chęcią udzielę Państwu odpowiedzi na każde pytanie. Coraz więcej osób decyduje się na leasing konsumencki, zdecyduj się i Ty!