Kredyt dla rolnika

Kredyt dla rolnika

Prowadząc działalność rolniczą mamy możliwość skorzystania z oferty kredytu skierowanej do rolników. Uzyskanie kredytu dla rolnika umożliwia rozwój bądź uruchomienie gospodarstwa rolnego. Środki mogą posłużyć do przebudowy, rozbudowy, czy też do unowocześnienia gospodarstwa poprzez zakup zaawansowanych technologicznie maszyn. Co więcej, banki mają szeroką gamę kredytów przeznaczonych dla rolników. Dlatego też, wybór kredytu dla rolnika to doskonałe rozwiązanie dostosowane do szczególnych potrzeb gospodarza.

Warunki jakie musi spełnić rolnik

Skorzystanie z oferty kredytu dla rolnika wiąże się w pewnymi warunkami, które gospodarz musi spełnić. Kredytobiorca, w tym przypadku rolnik, jest weryfikowany przez bank w celu ustalenia wysokości dochodów z posiadanej działalności rolniczej. Wymagane są zaświadczenia z Urzędu Gminy, zaświadczenia o niezaleganie z podatkami rolnymi oraz składkami do KRUS. Ponadto, konieczna również może być decyzja z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W celu obliczenia zdolności kredytowej gospodarza sumuje się wszystkie miesięczne wydatki związane z gospodarstwem domowym kredytobiorcy oraz pozostałymi obciążeniami, a następnie zestawienia ich z dochodami uzyskanymi z działalności rolniczej. Niektóre banki mogą wymagać dodatkowych dokumentów, czy też przedmiotu zastawu kredytu. W szczególnych przypadkach zabezpieczenie kredytu jest dostosowywane indywidualnie. 

Kredyty dla rolników idealnie dopasowane do potrzeb

Rolników, którzy chcą skorzystać z możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych, zapraszam do siebie. Jako ekspert finansowy pomogę w procesie wnioskowania o kredyt oraz pomogę skompletować wszelkie dokumenty wymagane przez bank. Po analizie Państwa potrzeb i możliwości wybiorę najlepsze oferty kredytów skierowanych do rolników. Dzięki czemu, mogą Państwo zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Korzystając z mojej pomocy mają Państwo pewność, indywidualnie dobranej oferty oraz obsługi klienta na najwyższym poziomie. W celu poznania szczegółowych informacji, zachęcam do kontaktu.