Leasing zwrotny

Leasing zwrotny - dla kogo i na co?

Leasing zwrotny to propozycja skierowana dla przedsiębiorców. Czasem zachodzi potrzeba pozyskania dodatkowych środków, a zdolność kredytowa może być niewystarczająca. Dlatego też, można skorzystać z propozycji leasingu zwrotnego, polegającego na sprzedaży firmie leasingowej przedmiotu, który stanowi środek trwały firmy, a kolejno wzięcie go w leasing. Dzięki takiej możliwości mamy szansę „odmrożenia” kapitału, wcześniej przeznaczonego na zakup tego przedmiotu. Przedsiębiorca w dalszym ciągu może użytkować przedmiot, jednak na warunkach podyktowanych w umowie leasingowej. Bez wątpienia leasing zwrotny to doskonała oferta dla właścicieli firm, którzy są w niekorzystnej sytuacji finansowej.

Warunki skorzystania z leasingu zwrotnego

Warunkiem do skorzystania z leasingu zwrotnego jest oczywiście posiadanie przedmiotu, który stanowi środek trwały majątku firmy. Następnie przedmiot ten jest wyceniony przez firmę leasingującą i na tej podstawie dokonuje się zwrotu kapitału dla przedsiębiorcy. Odsprzedając przedmiot leasingodawcy, właściciel firmy zachowuje możliwość jego użytkowania, w zamian za comiesięczną ratę leasingową. 

Leasing zwrotny dla firm - pomoc eksperta finansowego

Zastanawiając się na możliwością jaką jest leasing zwrotny, warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Poprzez szczegółową analizę Państwa możliwości i potrzeb profesjonalny ekspert finansowy pomoże w procesie leasingu zwrotnego oraz przedstawi najlepsze rozwiązania dla Państwa działalności. Wszelkie formalności zostaną ograniczone do minimum, aby zadbać o Państwa czas i pieniądze. Co więcej, ekspert finansowy krok po kroku przedstawi Państwu cały proces związany z leasingiem zwrotnym i odpowie na wszelkie pytania. W celu sprawdzenia możliwości Państwa firmy pod kątem leasingu zwrotnego, zapraszam do kontaktu.