Kredyt dla osób zarabiających w obcej walucie

Kredyt walutowy

Pracując za granicą i otrzymując wynagrodzenie w innej walucie może powodować ograniczenia, w związku z wzięciem kredytu w naszym kraju. Tym bardziej, za sprawą wzrostu kursów walut, banki zaostrzyły warunki przyznawania kredytów walutowych. Jednakże, w dalszym ciągu istnieje możliwość wzięcia kredytu przez osoby zarabiające w obcej walucie. W szczególności kredyty te wyróżniają się niższym oprocentowaniem w porównaniu do kredytów w złotówkach. Polacy najczęściej biorą kredyt walutowy gotówkowy oraz kredyt walutowy hipoteczny. 

Kiedy mogę skorzystać z kredytu walutowego?

Aby móc skorzystać z kredytu walutowego należy zarabiać w tej samej walucie, jaka jest oferowana przez bank w umowie kredytowej. Oczywiście w przypadku kredytu walutowego, tak jak podczas wnioskowania o inny rodzaj kredytu wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa. Starając się o kredyt w innej walucie konieczne jest skompletowanie dokumentów w języku polskim. Do dokumentów, które musimy przedłożyć należy umowa o pracę lub kontrakt, zaświadczenie o dochodach, wyciąg z konta bankowego z określonego przez bank okresu czy też zeznanie podatkowe z ubiegłego roku. W zależności od banku udzielającego kredytu, mogą być wymagane dodatkowe dokumenty.

Profesjonalna pomoc eksperta finansowego

Przygotowując się do wnioskowania o kredyt w innej walucie, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy eksperta finansowego. Dzięki temu, mają Państwo gwarancję skorzystania z najlepszej oferty na rynku i przygotowania się do starania się o kredyt walutowy. Jako ekspert finansowy szczegółowo przeanalizuje Państwa zdolność, aby przygotować najkorzystniejszą propozycję kredytu, uwzględniając Państwa oczekiwania. Ponadto, ułatwię przygotowanie wszelkich formalności, aby zaoszczędzić Państwa czas i pieniądze. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie kredytu w innej walucie, zapraszam do kontaktu. Z chęcią odpowiem na nurtujące kwestie i bliżej przedstawię wszelkie informacje o tego rodzaju finansowaniu.